Leczenie nadpotliwości Wrocław

Leczenie nadpotliwości z wykorzystaniem preparatu (TB)

Pocenie się jest zjawiskiem, którego doświadczamy na co dzień. Gorący klimat, wzmożony wysiłek fizyczny lub po prostu stresująca sytuacja powodują, że na naszym ubraniu widoczne są nieprzyjemnie mokre plamy.

Czas trwania
Czas trwania
30 - 45 min
Ilość zabiegów
Ilość zabiegów
1
Diagnostyka
Znieczulenie
Nie
Lustro
Makijaż
Nie
Znieczulenie
Częstotliwość
6 - 9 miesięcy

Opis zabiegu leczenia nadpotliwości

Nadpotliwość jest wstydliwą dolegliwością, która potrafi przysporzyć wiele zmartwień. Najważniejsze jest, aby poznać przyczyny nadpotliwości i dobrać odpowiednie leczenie, szczególnie gdy nadmierne pocenie wywołane jest stanem chorobowym. Stosowanie odpowiednich ziół oraz niezbędnych zasad higieny pozwala zmniejszyć uczucie dyskomfortu.

Czym jest nadpotliwość?

Pocenie się to naturalny proces zachodzący w organizmie człowieka. Jest to jeden z najważniejszych sposobów pozbycia się ciepła przez organizm. Brak tego zjawiska doprowadziłby do przegrzania. Pot w większości składa się z wody, ale zawiera także sól, tłuszcz, mocznik, kwas mlekowy i związki mineralne. Proporcje zależne są przede wszystkim od spożywanych pokarmów, klimatu oraz czynników hormonalnych.

Pot jest wydzielany przez gruczoły potowe, których na ciele ludzkim jest ok. 2 – 3 mln. Dzielą się one na ekrynowe i apokrynowe.

 • Gruczoły ekrynowe rozmieszczone są na całej powierzchni skóry, w większym natężeniu na dłoniach i podeszwach stóp. Wydzielany pot jest bezzapachowy, a jego głównym zadaniem jest chłodzenie skóry
 • Gruczoły apokrynowe występują tylko pod pachami i w okolicach pachwin. Wydzielają nieprzyjemny zapach potu ze względu na fakt, iż zawierają substancje tłuszczowe. Ich działanie rozpoczyna się w okresie dojrzewania płciowego

Jeżeli gruczoły potowe zaczynają produkować ponadprzeciętną ilość potu, wówczas mamy do czynienia z nadmierną potliwością.

Miejscowa nadmierna potliwość to stan, w którym dochodzi do zwiększonego wydzielania potu w określonych obszarach (dłonie, stopy, pachy). Nadmierne pocenie się może występować z powodu problemów fizjologicznych, nerwowych lub endokrynologicznych w organizmie. W związku z naruszeniem mechanizmu termoregulacji wzrasta częstotliwość skurczów gruczołów i produkcja potu. W okresie letnim problem może się nasilać i przeszkadzać w codziennym życiu.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu leczenia nadpotlowości z użyciem preparatu?

 • ciąża i karmienie piersią
 • choroby autoimmunologiczne (np. bielactwo, niewyrównana cukrzyca)
 • aktywne infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze skóry w miejscu zabiegu
 • hemofilia, zaburzenia krzepliwości krwi
 • epilepsja

FAQ

 • Jak wygląda zabieg leczenia nadpotliwości?

  Zabieg poprzedza konsultacja ze specjalistą. W trakcie konsultacji wykonany jest test Minora (na obszar zabiegowy nakłada się jodynę a następnie skórę posypuje się skrobią). Obszary skóry objęte nadpotliwością, w które będzie podawany preparat TB, zabarwiają się na ciemnoniebieski kolor, dzięki czemu preparat jest podawany wyłącznie w miejsca gdzie występuje problem.

  Obszar poddawany zabiegowi znieczula się kremem z lidokainą, po znieczuleniu, za pomocą cienkiej igły specjalista podaje preparat TB bezpośrednio pod skórę. Preparat zaburza przekaźnictwo nerwowo – mięśniowe w wyniku czego niweluje się nadpotliwość, nieprzyjemny zapach i dyskomfort.

 • Jak przygotować się do zabiegu leczenia nadpotliwości?

  Przed zabiegiem należy usunąć włosy z okolicy, która będzie poddana zabiegowi jakąkolwiek metodą oraz zrezygnować z antyperspirantów kilka dni przed zabiegiem. W przypadku epilacji laserowej zabieg na nadpotliwość można wykonać po 5 dniach od zabiegu z użyciem lasera, a kontynuować epilację laserową można po 14 dniach od zabiegu z użyciem preparatu TB.

 • Jakie są efekty zabiegu na nadpotliwość oraz odczucia po zabiegu?

  Po zabiegu nie ma bolesnych odczuć, a pacjent może od razu wrócić do codziennych zajęć. Depozyty ulegają resorpcji w ciągu 2-3 dni po zabiegu. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, a efekt po zabiegu utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy.

Cennik - leczenie nadpotliwości

Pachy / dłonie / stopy 1 400 zł - 2 400 zł
1 fiolka1 400 zł
2 fiolki2 400 zł

*cena uzależniona jest od ilości zużytego preparatu. Ilość preparatu dostosowuje specjalista do zaawansowania problemu oraz potrzeb Pacjenta.