Leczenie nadpotliwości Wrocław

Leczenie nadpotliwości z wykorzystaniem preparatu toksyny botulinowej

Pocenie się jest zjawiskiem, którego doświadczamy na co dzień. Gorący klimat, wzmożony wysiłek fizyczny lub po prostu stresująca sytuacja powodują, że na naszym ubraniu widoczne są nieprzyjemnie mokre plamy.

Czas trwania
30 - 45 min
Ilość zabiegów
1
Znieczulenie
Nie
Makijaż
Nie
Częstotliwość
6 - 9 miesięcy

Opis zabiegu leczenia nadpotliwości

Nadpotliwość jest wstydliwą dolegliwością, która potrafi przysporzyć wiele zmartwień. Najważniejsze jest, aby poznać przyczyny nadpotliwości i dobrać odpowiednie leczenie, szczególnie gdy nadmierne pocenie wywołane jest stanem chorobowym.

FAQ

  • Na jakie partie można wykonywać zabieg na nadpotliwość z użyciem preparatu toksyny botulinowej?

    Toksyna botulinowa jest skutecznym sposobem leczenia nadpotliwości, a zabieg może być wykonany na różnych partiach ciała, gdzie nadmierne pocenie staje się problemem. Oto na jakie partie ciała można wykonać zabieg toksyną botulinową w przypadku leczenia nadpotliwości:

    Pachy: Zabieg toksyną botulinową może być wykonany na obszarze pachowym, gdzie nadmierna potliwość jest szczególnie uciążliwa.

    Obszar dłoni: Nadmierne pocenie się dłoni, zwłaszcza w sytuacjach stresowych, również jest skutecznie leczone za pomocą toksyny botulinowej.

    Obszar stóp: Nadpotliwość stóp, prowadząca do mokrych stóp i nieprzyjemnego zapachu jest zredukowana za pomocą tego zabiegu.

    Twarz: W niektórych przypadkach, nadmierne pocenie się twarzy, zwłaszcza czoła. 

    Obszar Skalpu: Zabieg ten jest także skuteczny w przypadku nadmiernego pocenia się skóry głowy.

    Obszar karku: Zastosowanie toksyny botulinowej w tej okolicy skutecznie zmniejszy wydzielanie potu i poprawi Twój komfort.

    Zabieg z użyciem toksyny botulinowej stosujemy na różnych partiach ciała, gdzie nadmierne pocenie się skóry stwarza problem.

  • Czy w trakcie jednej wizyty mogę wykonać zabieg na kilka obszarów ciała?

    Tak, możemy wykonać zabieg leczenia nadpotliwości na 2-3 obszarach ciała podczas jednej wizyty. Ilość partii, na które możemy przeprowadzić zabieg, zależy od intensywności wydzielania się potu. Przed zabiegiem przeprowadzamy konsultację, podczas której wykonujemy test Minora. Test ten pozwala nam dokładnie ocenić intensywność pocenia się oraz określić ilość preparatu potrzebnego do osiągnięcia optymalnych rezultatów.

  • Czy w dzień zabiegu można uprawiać sport/pójść na basen?

    W dniu przeprowadzenia zabiegu zalecamy powstrzymanie się od intensywnego wysiłku fizycznego oraz odwiedzin na basenie. Natychmiastowa aktywność fizyczna może niekorzystnie wpłynąć na efektywność zabiegu oraz proces regeneracji skóry w obszarze poddanym terapii.

    Po dwóch dniach od zabiegu można wrócić do różnych form aktywności fizycznej.



  • Czy zabieg leczenia nadpotliwości można wykonywać latem?

    Tak, zabieg leczenia nadpotliwości można wykonywać latem. Pora roku nie stanowi przeciwwskazania do przeprowadzenia tego zabiegu. Co więcej, zabieg ten szczególnie przynosi korzyści w okresie letnim, gdyż pomaga w komfortowym funkcjonowaniu podczas wysokich temperatur, redukując nadmierne pocenie się.

  • Jak przebiega zabieg leczenia nadpotliwości?

    Zabieg poprzedza konsultacja ze specjalistą. W trakcie konsultacji wykonany jest test Minora (na obszar zabiegowy nakłada się jodynę a następnie skórę posypuje się skrobią). Obszary skóry objęte nadpotliwością, w które będzie podawany preparat toksyny botulinowej, zabarwiają się na ciemny kolor, dzięki czemu preparat jest podawany wyłącznie w miejsca gdzie występuje problem.

    Obszar poddawany zabiegowi znieczula się kremem z lidokainą, po znieczuleniu, za pomocą cienkiej igły specjalista podaje preparat toksyny botulinowej bezpośrednio pod skórę. Preparat zaburza przekaźnictwo nerwowo – mięśniowe w wyniku czego niweluje się nadpotliwość, nieprzyjemny zapach i dyskomfort.

  • Jakie są zalecenia po zabiegu?

    Po zabiegu leczenia nadpotliwości za pomocą toksyny botulinowej, istnieje kilka ważnych zaleceń, których przestrzeganie pomoże uzyskać najlepsze efekty oraz zminimalizować ryzyko powikłań.

    Przez kilka godzin po zabiegu unikaj dotykania, pocierania czy masowania miejsc, w które została wstrzyknięta toksyna botulinowa. 

    W ciągu 24 godzin po zabiegu nie wykonuj intensywnych ćwiczeń fizycznych, które zwiększają przepływ krwi.  Również przez 24 godziny po zabiegu unikaj gorących kąpieli, sauny i basenu, aby nie narażać skóry na wysoką temperaturę, która wpływa na działanie toksyny.

    Ponadto, przez pierwsze 24 godziny po zabiegu nie stosuj na obszary poddane zabiegowi preparatów zawierających alkohol, dezodorantów czy peelingów, które mogłyby podrażniać skórę.

  • Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu toksyną botulinową w leczeniu nadpotliwości?

    Efekt zabiegu toksyną botulinową w leczeniu nadpotliwości utrzymuje się zazwyczaj przez okres około 6 do 8 miesięcy. Po tym czasie, działanie toksyny stopniowo zanika, a nadmierne pocenie się powraca. 

    Jednakże, czas trwania efektu może być różny w zależności od indywidualnych cech organizmu oraz od obszaru, na który został wykonany zabieg. Niektóre osoby mogą doświadczać skróconego czasu trwania efektu, podczas gdy inne mogą cieszyć się dłuższym okresem, nawet do 9 miesięcy.

    Po upływie okresu działania toksyny botulinowej i powrocie nadpotliwości, można ponownie skorzystać z zabiegu w celu utrzymania efektu. Ważne jest jednak, aby nie przekraczać zbyt częstych powtórzeń zabiegów, gdyż zbyt częste stosowanie może prowadzić do tolerancji organizmu i zmniejszenia skuteczności toksyny botulinowej. Dlatego zaleca się stosowanie zabiegów z odpowiednim odstępem czasowym, ustalonym przez naszego specjalistę.

     

  • Jak przygotować się do zabiegu leczenia nadpotliwości?

    Przed zabiegiem należy usunąć włosy z okolicy, która będzie poddana zabiegowi nadpotliwością, z wyjątkiem skóry głowy. Ponadto, zaleca się zrezygnowanie z antyperspirantów kilka dni przed zabiegiem.

    W przypadku epilacji laserowej, zabieg na nadpotliwość można wykonać po 5 dniach od zabiegu z użyciem lasera. Kontynuowanie epilacji laserowej można rozpocząć po 14 dniach od zabiegu z użyciem preparatu toksyny botulinowej.

    Partie ciała, na które może być wykonany zabieg nadpotliwości to: obszar pachowy, dłonie, obszar stóp, twarzy, obszar skalpu.

    Przygotowanie skóry przed zabiegiem, włączając usuwanie włosów z obszarów poddawanych zabiegowi, jest istotne dla uzyskania optymalnych rezultatów oraz zminimalizowania ryzyka ewentualnych reakcji skórnych.

     

  • Jak często należy powtarzać zabieg na nadpotliwość?

    Zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej w leczeniu nadmiernego pocenia się zalecamy wykonywać co 6-12 miesięcy, uwzględniając indywidualne predyspozycje organizmu oraz potrzeby Pacjenta. Pierwsze efekty terapeutyczne zauważalne są już następnego dnia lub po trzech dniach od zabiegu.

  • Jakie są efekty zabiegu na nadpotliwość oraz odczucia po zabiegu?

    Redukcja nadpotliwości Głównym efektem zabiegu jest  redukcja nadpotliwości w obszarze poddanym zabiegowi. Skóra staje się sucha i mniej podatna na nadmierną produkcję potu.

    Redukcja nieprzyjemnego zapachu Zabieg pomaga również w redukcji nieprzyjemnego zapachu, który towarzyszy nadmiernej potliwości.

    Poprawa komfortu Osoby cierpiące na nadpotliwość odczuwają znaczną poprawę komfortu życia po zabiegu. Nie muszą się martwić o mokre plamy na ubraniach czy nieprzyjemny zapach.

    Po 3 – 4 dniach od zabiegu, większość Pacjentów zauważa znaczącą poprawę w nadpotliwości, a efekty w pełni się stabilizują.

    Po zabiegu nie ma bolesnych odczuć, a Pacjent od razu wraca do codziennych zajęć. Depozyty ulegają resorpcji w ciągu 2-3 dni po zabiegu. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, a efekt po zabiegu utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy.

  • Na jaką okolicę wykonywany jest zabieg na nadpotliwość?

    Najczęściej wykonywany zabieg na nadpotliwość toksyną botulinową dotyczy obszaru pachowego. Nadmierne pocenie się w obszarze pach i  jest szczególnie uciążliwe dla Pacjentów, ponieważ prowadzi do mokrych plam na ubraniach, nieprzyjemnego zapachu oraz dyskomfortu. Dlatego też, leczenie nadpotliwości toksyną botulinową w obszarze pach jest jednym z najpopularniejszych zabiegów w tej dziedzinie.

    Zabiegi na nadpotliwość w obszarze pachowym dają szybką i efektywną redukcję nadmiernej potliwości, co przyczynia się do poprawy komfortu życia Pacjentów. Jednakże, toksyna botulinowa jest również skutecznie stosowana w innych obszarach, takich jak obszar dłoni, stóp, twarzy (np. czoło), czy nawet obszar skalpu, w zależności od indywidualnych potrzeb i problemów Pacjenta. Zabieg można wykonać na każdym obszarze ciała gdzie występuje potliwość.



  • Czy zabieg na nadpotliwość toksyną botulinową wpływa negatywnie na termoregulację ciała?

    Zabieg na nadpotliwość z użyciem toksyny botulinowej nie wpływa negatywnie na termoregulację ciała. Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie impulsów nerwowych do gruczołów potowych, co zmniejsza wydzielanie potu w obszarze poddanym terapii. Ten efekt jest miejscowy i nie wpływa na zdolność organizmu do utrzymywania odpowiedniej temperatury ciała. W konsekwencji, zabieg ten nie prowadzi do zakłócenia  termoregulacji. 

Opinie o zabiegu

Czym jest nadpotliwość?

Pocenie się to naturalny proces zachodzący w organizmie człowieka. Jest to jeden z najważniejszych sposobów pozbycia się ciepła przez organizm. Brak tego zjawiska doprowadziłby do przegrzania. Pot w większości składa się z wody, ale zawiera także sól, tłuszcz, mocznik, kwas mlekowy i związki mineralne. Proporcje zależne są przede wszystkim od spożywanych pokarmów, klimatu oraz czynników hormonalnych.

Pot jest wydzielany przez gruczoły potowe, których na ciele ludzkim jest ok. 2 – 3 mln. Dzielą się one na ekrynowe i apokrynowe.

  • Gruczoły ekrynowe rozmieszczone są na całej powierzchni skóry, w większym natężeniu na dłoniach i podeszwach stóp. Wydzielany pot jest bezzapachowy, a jego głównym zadaniem jest chłodzenie skóry
  • Gruczoły apokrynowe występują tylko pod pachami i w okolicach pachwin. Wydzielają nieprzyjemny zapach potu ze względu na fakt, iż zawierają substancje tłuszczowe. Ich działanie rozpoczyna się w okresie dojrzewania płciowego

Jeżeli gruczoły potowe zaczynają produkować ponadprzeciętną ilość potu, wówczas mamy do czynienia z nadmierną potliwością.

Miejscowa nadmierna potliwość to stan, w którym dochodzi do zwiększonego wydzielania potu w określonych obszarach (dłonie, stopy, pachy). Nadmierne pocenie się może występować z powodu problemów fizjologicznych, nerwowych lub endokrynologicznych w organizmie. W związku z naruszeniem mechanizmu termoregulacji wzrasta częstotliwość skurczów gruczołów i produkcja potu. W okresie letnim problem może się nasilać i przeszkadzać w codziennym życiu.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu leczenia nadpotlowości z użyciem preparatu?

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Choroby autoimmunologiczne (np. bielactwo, niewyrównana cukrzyca)
  • Aktywne infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze skóry w miejscu zabiegu
  • Hemofilia, zaburzenia krzepliwości krwi
  • Epilepsja

Cennik - leczenie nadpotliwości

Pachy / dłonie / stopy / inne partie ciała1 400 zł - 2 400 zł
1 fiolka1 400 zł
2 fiolki2 400 zł

*cena uzależniona jest od ilości zużytego preparatu. Ilość preparatu specjalista dostosowuje do zaawansowania problemu oraz potrzeb Pacjenta.

Jak możemy Tobie pomóc?

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, abyśmy mogli lepiej zrozumieć Twoje potrzeby i dostarczyć Ci potrzebne informacje.

Napisz krótko, co Cię interesuje lub jakie masz pytania dotyczące naszych usług.