DERMAPEN Wrocław – mezoterapia mikroigłowa Wrocław

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4.0

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4.0 – to najbardziej zaawansowane technicznie urządzenie do frakcyjnego mikronakłuwania skóry.

Czas trwania
Czas trwania
45 - 60 minut
Ilość zabiegów
Ilość zabiegów
1 - 6
Diagnostyka
Znieczulenie
Nie
Lustro
Makijaż
Nie
Znieczulenie
Częstotliwość
3 - 4 tyg.

Opis zabiegu mezoterapii mikroigłowej Dermapen 4.0

Poprzez system pulsujących igieł dochodzi do mikrourazów, które to pobudzają skórę do jej naturalnej regeneracji. Głównym działaniem mezoterapii mikroigłowej jest mechanicznie stymulowanie skóry do biorewitalizacji oraz dostarczenie jej głębszym warstwom substancji aktywnych podanych w trakcie zabiegu poprzez mikronakłucia. Na skórze powstają wtedy liczne mikrokanaliki, poprzez które wchłonięte zostają dostarczone substancje aktywne.

Powstają mikrourazy, które wywołują kontrolowane reakcje zapalne, w wyniku których dochodzi do syntezy nowych tkanek i rewitalizacji skóry. Biorące udział w tym procesie neutrofile uwalniają czynniki wzrostu, które z kolei pobudzają do pracy komórki skóry właściwej – fibroblasty. Dzięki temu następuje wzmożona produkcja kolagenu, elastyny i glikozoaminoglikanów, czyli głównych komponentów odpowiedzialnych za sprężystość i elastyczność skóry.

W naszym gabinecie mezoterapię mikroigłową wykonujemy najnowszym innowacyjnym urządzeniem Dermapen 4.0. W końcówce urządzenia montowane są wymienne jednorazowe kartridże zawierające 16 ultracienkich igieł, które w połączeniu ze sobą, przy maksymalnej wydajności pracy silnika, dają aż 1920 ukłuć na sekundę. Żadne z urządzeń dostępnych w mezoterapii mikroigłowej nie było jeszcze tak efektywne.

FAQ

 • Czy zabieg Dermapen 4.0 jest efektywny przy wiotkości skóry i zmarszczkach?

  Tak, zabieg mezoterapii mikroigłowej Dermapen 4.0 jest efektywną metodą redukcji zmarszczek i wiotkości skóry. Poprzez indywidualnie dobraną serię zabiegów następuje spłycenie zmarszczek, poprawa tekstury skóry, zwiększenie elastyczności oraz redukcja wiotkości. Efekty tego zabiegu różnią się w zależności od indywidualnych cech skóry, głębokości zmarszczek oraz ogólnego stanu skóry.

  Aby zwiększyć skuteczność zabiegu mezoterapii mikroigłowej, stosujemy kombinację z innymi procedurami w terapii łączonej, które wykonujemy podczas jednej wizyty, takimi jak toksyna botulinowa (Botox), Termolifting Exilis lub Fotoodmładzanie z technologią IPL, oraz mezoterapia igłowa z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych. Ważne jest również kontynuowanie terapii odpowiednią pielęgnacją domową, aby utrzymać i wzmocnić efekty zabiegów. • Czy można wykonać zabieg mezoterapii mikroigłowej Dermapen 4.0 na rozstępy?

  Tak, zabieg mezoterapii mikroigłowej Dermapen 4.0 jest efektywną metodą w redukcji rozstępów na skórze. Dzięki temu zabiegowi dochodzi do stymulacji procesów regeneracyjnych skóry oraz produkcji kolagenu, co skutkuje poprawą struktury skóry. Zabieg przeprowadzamy na rozstępy występujące na obszarach takich jak piersi, brzuch, ramiona, uda, pośladki, plecy czy biodra. Należy jednak mieć świadomość, że efektywność mezoterapii jest zróżnicowana, zależnie od indywidualnych cech skóry,  głębokości oraz wieku rozstępów. • Czy można wykonać zabieg mezoterapii mikroigłowej Dermapen 4.0 na blizny na ciele?

  Tak, zabieg mezoterapii mikroigłowej Dermapen 4.0 jest skuteczną metodą w redukcji blizn na ciele. Podobnie jak w przypadku rozstępów, stymuluje regenerację skóry i produkcję kolagenu, dzięki czemu redukuje się widoczność blizny i zrównuje ją z otaczającą skórą. Zabieg ten jest stosowany do redukcji różnych rodzajów blizn, w tym blizn pourazowych, pooperacyjnych, przerosłych, atroficznych, hipertroficznych, oraz blizn pigmentacyjnych. Jednak skuteczność zabiegu różni się w zależności od indywidualnych cech skóry, typu i wieku blizn. • Ile zabiegów mezoterapii mikroigłowej Dermapen 4.0 należy wykonać?

  Liczba zalecanych zabiegów mezoterapii mikroigłowej Dermapen 4.0 różni się w zależności od celu terapeutycznego oraz stanu skóry. 

  W przypadku zabiegów na ciało w celu redukcji blizn/rozstępów, zazwyczaj zalecamy serię zabiegów od 4 do 6 sesji, w odstępach co około 4-6 tygodni. Ważne jest regularne wykonywanie zabiegów, aby uzyskać optymalne rezultaty.

  Natomiast, jeśli chodzi o zabiegi na twarz w celu redukcji blizn potrądzikowych lub profilaktyki przeciwstarzeniowej, zalecana liczba sesji wynosi zwykle od 1 do 6, również mogą być potrzebne dodatkowe inne zabiegi w zależności od indywidualnych potrzeb skóry i pożądanych rezultatów. 

  Nasz specjalista podczas konsultacji dobierze odpowiednią liczbę zabiegów oraz ich harmonogram odpowiednio do potrzeb oraz Twoich oczekiwań. • Czy trzeba w jakikolwiek sposób przygotować się do zabiegu Dermapen 4.0?

  Nie, zabieg mezoterapii mikroigłowej Dermapen 4.0 nie wymaga specjalnego przygotowania się. Kluczowe jest jednak wykluczenie z pielęgnacji domowej produktów zawierających retinol, retinal i kwasy na 3 dni przed zabiegiem. Dodatkowo, zalecamy unikanie przed zabiegiem przez dwa tygodnie intensywnego opalania się w okolicy planowanego zabiegu, oraz nawilżanie skóry.  • Jak wygląda skóra po zabiegu mezoterapii mikroigłowej Dermapen 4.0?

  Okres rekonwalescencji po zabiegu mezoterapii mikroigłowej różni się w zależności od obszaru poddawanego zabiegowi, jego intensywności, indywidualnej reakcji skóry oraz zastosowanego preparatu do zabiegu. 

  Po zabiegu, który został wykonany przy użyciu serum dopasowanego do potrzeb skóry, okres rekonwalescencji przebiega zazwyczaj łagodnie. W dniu zabiegu jest zaczerwienienie skóry, delikatny obrzęk, napięcie skóry oraz suchość. Natomiast, jeśli do zabiegu był wykorzystany peeling chemiczny, zaczerwienienie utrzymuje się do 2 dni, natomiast suchość i łuszczenie się trwa do 3 – 5 dni. 

  W przypadku intensywnego zabiegu, na przykład przy redukcji blizn lub rozstępów, może dojść także do powstania strupek, których nie wolno odrywać.

 • Jak pielęgnować skórę po zabiegu mezoterapii mikroigłowej Dermapen 4.0?

  Odpowiednia pielęgnacja skóry po zabiegu mezoterapii mikroigłowej Dermapen 4.0 jest niezwykle istotna, aby uzyskać maksymalne efekty pozabiegowe i zapewnić szybką regenerację skóry. 

  Do dwóch tygodni po zabiegu zalecamy stosowanie produktów z filtrem UV o SPF 50 oraz unikanie opalania się. 

  Przez trzy dni po zabiegu należy unikać produktów drażniących skórę, takich jak retinol/retinal, kwasy czy peelingi. Dodatkowo, należy intensywnie nawilżać skórę. 

  Przez siedem dni po zabiegu zaleca się unikanie sauny oraz gorących pryszniców. 

  W dniu zabiegu zaleca się zrezygnowanie z makijażu oraz unikanie przytulania zwierząt do obszaru poddanego zabiegowi. Jeśli zabieg był wykonany na twarz, zaleca się zmianę poszewki do spania. Natomiast, jeśli zabieg dotyczył ciała, zaleca się zmianę pościeli przed snem. Zalecamy zwrócenie uwagi na to, aby używać czystego ręcznika, zarówno przy zabiegach na twarz, jak i na ciało, w celu zapewnienia odpowiedniej higieny i uniknięcia ewentualnych infekcji czy podrażnień. • Czy zabieg mezoterapii mikroigłowej Dermapen 4.0 można wykonać latem?

  Tak, zabieg mezoterapii igłowej wykonujemy latem, jednak zależy to od kilku czynników, które bierzemy pod uwagę. Przede wszystkim obszar, na który ma być wykonany zabieg, intensywność samego zabiegu, stopień ekspozycji na słońce oraz pielęgnacja domowa. Jeśli jest to zabieg na obszarze ciała, który będzie odsłonięty w okresie letnim, zalecamy poczekać z zabiegiem do okresu jesieni lub zimy. Zabiegi, w których ciało jest mało prawdopodobne do osłonięcia przed promieniowaniem słonecznym, mogą zwiększać ryzyko powstawania przebarwień. Dlatego ważne jest odpowiednie przemyślenie terminu zabiegu w zależności od okoliczności i potrzeb skóry.Opinie o zabiegu

Zalety technologii zastosowanych w DERMAPEN 4.0

 • krótki czas rekonwalescencji i szybki powrót do codziennych zajęć
 • precyzyjnie dobrana głębokość nakłuć pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu i całkowite spersonalizowanie protokołu.
 • automatyczna kontrola głębokości nakłuć – podczas jednego zabiegu – możliwość nakłuwania skóry na różnych głębokościach
 • zwiększone przenikanie substancji czynnych – indywidualizacja terapii w zależności od wskazań
 • Pełna sterylność i krótki okres trwania zabiegu

Efekty po zabiegu mezoterapii mikroigłowej Dermapen 4.0:

 • Zwiększenie przenikania składników aktywnych przez barierę skórną
 • Nawilżanie, tworzenie się nowego kolagenu i elastyny
 • Lifting  napięcie zwiotczałej skóry, poprawa owalu twarzy
 • Odmładzanie  uzyskanie zdrowego kolorytu skóry, poprawa mikrokrążenia, tworzenie się nowych pokładów kolagenu, elastyny i naczyń włosowatych
 • Spłycenie drobnych zmarszczek twarzy, szyi, dekoltu, grzbietu dłoni
 • Spłycenie blizn potrądzikowych, pooperacyjnych, pooparzeniowych, keloidów
 • Spłycenie i zmniejszenie rozmiarów rozstępów
 • Rozjaśnianie przebarwień  dochodzi do pobudzania prawidłowej produkcji melanocytów na obszarach przebarwionych, skóra odzyskuje naturalne zabarwienie
 • Redukcja rumienia  redukcja uszkodzonych powierzchownych naczyń krwionośnych, które po wygojeniu ulegają znacznej poprawie,
 • Regularne zabiegi poprawiają kondycję skóry głowy i pobudzają osłabione włosy do regeneracji

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu mezoterapii mikroigłowej Dermapen 4.0:

 • ciąża, okres karmienia piersią,
 • ogólnoustrojowe infekcje
 • aktywny proces nowotworowy i niektóre choroby skóry (np. infekcyjne)
 • zaburzenia krzepnięcia
 • zabiegi laserowe w ostatnich 30 dniach
 • świeża opalenizna

Cennik - mezoterapia mikroigłowa

Twarz800 zł
Pakiet 3 zabiegów na twarz2210 zł
Twarz + szyja 900 zł
Pakiet 3 zabiegów na twarz + szyja2480 zł
Twarz + szyja + dekolt1000 zł
Pakiet 3 zabiegów na twarz + szyja + dekolt2760 zł
Blizny / rozstępyod 400 - 900 zł

Preparaty oraz składniki aktywne do zabiegu Mezoterapii mikroigłowej dobierane są indywidualnie do potrzeb skóry i oczekiwań Pacjenta.
Podana cena obejmuje dobrany preparat użyty podczas zabiegu.

Jak możemy Tobie pomóc?

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, abyśmy mogli lepiej zrozumieć Twoje potrzeby i dostarczyć Ci potrzebne informacje.

Napisz krótko, co Cię interesuje lub jakie masz pytania dotyczące naszych usług.