BOTOX Allergan Wrocław

BOTOX Allergan

Wygładzanie zmarszczek mimicznych twarzy – zabieg z użyciem toksyny botulinowej jest jednym z najbardziej popularnym w kosmetologii i medycynie estetycznej.

Czas trwania
Czas trwania
15 - 30 min
Ilość zabiegów
Ilość zabiegów
1
Diagnostyka
Znieczulenie
Nie
Lustro
Makijaż
Nie
Znieczulenie
Częstotliwość
3 - 4 miesiące

Opis zabiegu

Preparat toksyny botulinowej jest neurotoksyną, wykorzystywaną w medycynie do leczenia wielu schorzeń od lat 70, a od 2002 roku znalazła swoje zastosowanie także w kosmetologii i medycynie estetycznej w walce ze zmarszczkami i zbyt wyrażoną mimiką.

Sama toksyna botulinowa jest naturalnie występującym białkiem produkowanym przez bakterie Clostridium botu-linum i w odpowiednim dawkowaniu jest bezpieczna i skuteczna. Mechanizm działania polega na blokowaniu wydzielania acetylocholiny z synapsy nerwowo-mięśniowej, co prowadzi do czasowej, odwracalnej blokady zdolności mięśni do skurczu. Mięsień, który się nie kurczy ulega rozluźnieniu, przez co skóra leżąca na nim również przestaje „pracować”, zmarszczki mimiczne zostają wygładzone oraz nie pogłębiają się.

Zapoznaj się także z zabiegiem Full Face / Jalu Toxin z wykorzystaniem preparatu toksyny botulinowej.

FAQ

 • Jak przebiega zabieg ?

  Zabieg z użyciem toksyny botulinowej trwa zazwyczaj do 30 minut, a fakt, że preparat podawany jest niezwykle cienką igłą czyni go praktycznie bezbolesnym. Aplikowanie toksyny botulinowej jest poprzedzone dokładną analizą mimiki twarzy. Na jej podstawie określa się do których miejsc na twarzy preparat zostanie wprowadzony.

 • Na jakie partie najczęściej wykonuje się zabieg Botox?

  Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej wykonujemy na różne partie twarzy. 

  Najczęstsze poddawane zabiegowi obszary to: czoło, gdzie redukowane są poprzeczne zmarszczki oraz tzw. „lwia zmarszczka”; okolice oczu, gdzie eliminuje się tzw. „kurze łapki”; szyja, gdzie zabieg stosowany jest celu wygładzenia zmarszczek tzw. Wenus, mięśnie szyi – lifting Nefretete. 

  W naszym gabinecie oferujemy zabiegi do których wykorzystujemy toksynę botulinową Mezobotox, Full Face oraz JaluToxin. Przeprowadzamy również zabiegi leczenia bruksizmu i nadpotliwości.

  Przed przystąpieniem do zabiegu, zawsze przeprowadzamy dokładną konsultację, podczas której określane są konkretne potrzeby i oczekiwania Pacjenta.

 • Kiedy widoczne są efekty po zabiegu toksyny botulinowej?

  Widoczne efekty zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej pojawią się około 2-3 dni po przeprowadzeniu procedury, a pełne rezultaty są widoczne po 14 dniach. W dniu 14 po zabiegu, w naszym gabinecie planowana jest bezpłatna konsultacja, podczas której specjalista zdecyduje o ewentualnej konieczności dołożenia preparatu.

 • Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu z toksyną botulinową?

  Po zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej efekty zazwyczaj utrzymują się przez okres od 3 do 6 miesięcy. Wraz z kolejnym zabiegiem, czas działania preparatu może się wydłużać, co skutkuje rzadszymi odstępami między kolejnymi zabiegami. • W jaki sposób mogę wydłużyć efekty zabiegu?

  Czas trwania działania toksyny botulinowej zależy od różnych czynników, takich jak typ aktywności mimicznej, indywidualne cechy organizmu oraz styl życia.

  W celu przedłużenia efektu działania toksyny botulinowej zaleca się kilka praktyk. Przede wszystkim, dwa tygodnie przed zabiegiem można rozważyć suplementację cynku.

  Po zabiegu zaleca się ograniczenie intensywnych aktywności fizycznych, unikanie sauny, minimalizację ekspozycji na słońce oraz powstrzymanie się od aktywnego masażu w okolicy poddawanej zabiegowi.

  Te działania mogą pomóc w utrzymaniu efektów zabiegu na dłuższy czas. • Jak często można powtarzać zabieg Botox?

  Częstotliwość powtarzania zabiegu z użyciem toksyny botulinowej jest zależna od kilku czynników, takich jak typ aktywności mimicznej, indywidualne cechy organizmu oraz Twój styl życia.

  Zabieg najczęściej powtarza się co 3-6 miesięcy, jednak dokładny czas między kolejnymi zabiegami jest ustalany indywidualnie, aby zapewnić optymalne rezultaty. 

  Podczas konsultacji specjalista poinformuje Cię i dobierze odpowiednią częstotliwość zabiegów dostosowaną do Twoich potrzeb. • Jakie są zalecenia po zabiegu z użyciem toksyny botulinowej?

  Zalecenia po zabiegu:

  • Do 48 godzin po zabiegu nie korzystać z basenu, sauny, solarium oraz intensywnych zajęć ruchowych
  • W dzień zabiegu nie nakładamy na skórę makijażu
  • Zakaz masowania twarzy przez 3 dni
  • Zakaz przyjmowania pozycji horyzontalnej minimum 3 godziny po zabiegu
 • Czy zabieg z użyciem toksyny botulinowej zmienia rysy twarzy?

  Zabieg z użyciem toksyny botulinowej nie zmienia rysów twarzy. Głównym celem Botoxu jest tymczasowe rozluźnienie mięśni mimicznych, które powodują zmarszczki dynamiczne. Dzięki temu zabiegowi uzyskuje się subtelne efekty odmłodzenia i redukcji zmarszczek mimicznych, zachowując jednocześnie naturalne rysy twarzy Pacjenta bez ich zmiany. • Czy zabieg daje efekt wypełnienia?

  Zabieg z użyciem toksyny botulinowej nie zapewnia efektu wypełnienia. Jego głównym celem jest tymczasowe rozluźnienie mięśni mimicznych, które powodują zmarszczki dynamiczne. Dlatego też, Botox dostarcza subtelne efekty odmłodzenia i redukcji zmarszczek mimicznych, nie wpływając na wypełnienie ani objętość tkanek. • Czy po zabiegu mogę lecieć samolotem?

  Tak, latanie samolotem nie stanowi zagrożenia po zabiegu z użyciem toksyny botulinowej. Niemniej jednak, dla zapewnienia optymalnych efektów i uniknięcia potencjalnych skutków ubocznych, zalecamy odczekać co najmniej 48 godzin przed planowanym lotem.Opinie o zabiegu

Jakie są wskazania do zabiegu?

 • Zmarszczki poprzeczne czoła
 • Zmarszczki pionowe między brwiami tzw. „lwia zmarszczka”
 • Zmarszczki wokół oczu tzw. „kurze łapki”
 • Dynamiczny charakter zmarszczek – w wieku do 60 lat

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu z użyciem preparatu?

 • Choroby autoimmunologiczne (np. bielactwo, łuszczyca, niewyrównana cukrzyca)
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Choroby mięśni, dziedziczna choroba osłabienie mięśniowe, miastenia gravis, zespół Eatona – Lamberta
 • Aktywne infekcje wirusowe (np. opryszczka), infekcje bakteryjne lub grzybicze skóry w miejscu zabiegu
 • Aktywne choroby zapalne skóry (np. AZS, egzema, wyprysk)
 • Leczenie retinoidami (pochodnymi witaminy A np. Izotretynoina), sterydami, antybiotykami z grupy tetracykliny w ostatnim roku
 • Świeże blizny, przerwana ciągłość naskórka (w miejscu zabiegu)
 • Hemofilia, zaburzenia krzepliwości krwi, stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • Epilepsja

Cennik

Usunięcie zmarszczek między brwiami (tzw. lwia zmarszczka)600 zł
Usunięcie zmarszczek okolicy oczu (tzw. kurze łapki) 600 zł
Dwie okolice (np; czoło i tzw. "lwia zmarszczka")1050 zł
Trzy okolice (np; czoło, tzw. "lwia zmarszczka", okolica oczu)1400 zł
Leczenie bruksizmu1500 zł - 2000 zł
Mięśnie szyi / Lifting Nefretete1000 zł - 2000 zł

Jak możemy Tobie pomóc?

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, abyśmy mogli lepiej zrozumieć Twoje potrzeby i dostarczyć Ci potrzebne informacje.

Napisz krótko, co Cię interesuje lub jakie masz pytania dotyczące naszych usług.