Powiększanie ust Wrocław

Modelowanie ust kwasem hialuronowym

MODELOWANIE ust to zabieg z zakresu medycyny estetycznej polegający na wprowadzeniu w okolicę ust wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, mając na celu zwiększanie objętości ust, korekcję ich kształtu i ewentualnych defektów (np. asymetrii), a także w celu głębokiego nawilżenia.

Czas trwania
Czas trwania
30 - 45 min
Ilość zabiegów
Ilość zabiegów
1
Diagnostyka
Znieczulenie
Tak
Lustro
Makijaż
Nie
Znieczulenie
Częstotliwość
6 - 12 miesięcy

Opis zabiegu modelowania / powiększania ust kwasem hialuronowym

Usieciowany kwas hialuronowy to polimer wytwarzany w laboratorium z niepatogennych szczepów paciorkowców pochodzenia niezwierzęcego. Na etapie syntezy substancja jest oczyszczana od zanieczyszczeń, białek i kwasów nukleinowych, przechodzi wszystkie poziomy badań bakteriologicznych i chemicznych.

Organiczny kwas hialuronowy jest obecny w komórkach wszystkich tkanek i płynów ludzkiego ciała. Jest to polisacharyd o dużej masie cząsteczkowej (od 6000000 do 1000000 daltonów), dzięki czemu jedna z jego cząsteczek jest w stanie wychwycić i zatrzymać cząsteczki wody o masie 1000 razy większej niż jej własnej. Dlatego kwas hialuronowy jest sztucznie syntetyzowany do iniekcji w obszary z brakiem nawilżenia lub objętości.

FAQ

 • Ile czasu trwa zabieg modelowania / powiększania ust kwasem hialuronowym?

  Z uwzględnieniem znieczulenia zabieg trwa 40-45 minut.

 • Kiedy jest ostateczny efekt po zabiegu modelowania / powiększanie ust kwasem hialuronowym?

  Ostateczny efekt zabiegu powiększania / modelowania ust kwasem hialuronowym można ocenić zazwyczaj po kilku dniach lub tygodniach od przeprowadzenia zabiegu. Jest to czas potrzebny na ustabilizowanie się substancji wypełniającej w tkankach oraz na złagodzenie wszelkich obrzęków, siniaków i innych krótkotrwałych efektów ubocznych.

  Ostateczny rezultat zależy od wielu czynników, takich jak indywidualna reakcja organizmu, rodzaj i jakość użytego kwasu. Zazwyczaj można oczekiwać, że pełny efekt zabiegu ustabilizuje się po około 1-2 tygodniach.

 • Jak długo utrzymuje się efekt modelowania ust / powiększanie ust kwasem hialuronowym?

  Efekty zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym utrzymują się zwykle przez kilka miesięcy, a następnie stopniowo się wygaszają. W zależności od indywidualnych czynników, takich jak metabolizm Pacjenta, rodzaj użytego preparatu i techniki wstrzyknięcia, rezultaty mogą utrzymywać się od 6 do 12 miesięcy.

Jak przebiega zabieg modelowania ust / powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Preparat oraz jego ilość dobiera się na podstawie wskazań anatomicznych Pacjenta oraz oczekiwań dotyczących efektu końcowego.

Zabieg składa się z kilku etapów:

 • Dezynfekcja obszaru, który będzie poddawany zabiegowi.
 • Znieczulenie za pomocą kremu zawierającego lidokainę.
 • Podanie preparatu cienką sterylną jednorazową igłą.
 • Rozprowadzenie preparatu w ustach dla ujednolicenia efektu za pomocą lekkiego masażu manualnego.

Bezpośrednio po zabiegu modelowania ust / powiększania ust mogą wystąpić następujące objawy

 • Obrzęk – jest to normalna reakcja organizmu na iniekcje. Obrzęk występuje z dwóch powodów: po pierwsze – od wielokrotnych nakłuć skóry ust igłą, po drugie – kwas hialuronowy aktywnie przyciąga i zatrzymuje wodę, co prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych i tymczasowego obrzęku. Obrzęk ustępuje po 4-5 dniach.
 • Reakcja alergiczna – może wystąpić na jeden z kilku składników pomocniczych w preparacie i objawia się mocnym zaczerwienieniem, swędzeniem, a nawet wstrząsem anafilaktycznym. Przeprowadzony wywiad przed zabiegiem jest niezwykle ważny dla bezpieczeństwa i zdrowia Pacjenta.
 • Opryszczka – podanie kwasu hialuronowego powoduje zmniejszenie odporności miejscowej. Jeśli Pacjent ma skłonność do opryszczki, zaleca się leki przeciwwirusowe przed i po zabiegu, a także lek miejscowo gdy opryszczka wystąpi.
 • Krwiak i siniak – też jest to normalna reakcja po zabiegu. Spowodowana jest przez uszkodzenie warstwy nabłonkowej warg wywołane wejściem igły do naczyń włosowatych. Pojawienie się siniaka i krwiaka może być także spowodowane podaniem środka znieczulającego, poprzez zastrzyk, który ma właściwości rozszerzające naczynia krwionośne. Preparat wypełniając przestrzeń podskórną ściska rozszerzone naczynia, wywołując krwiak. Aby pozbyć się siniaków należy stosować preparaty poprawiające mikrokrążenie – maść heparynową – Lioton.
 • Zaburzenie wrażliwości – drętwienie jest wynikiem uderzenia igły w zakończenia nerwowe lub pojawia się przy podaniu dużej ilości preparatu, który uciska nerwy i naczynia włosowate, zaburzając krążenie krwi. To powikłanie znika po wchłonięciu preparatu

Zalecenia po zabiegu powiększania / modelowania ust ust kwasem hialuronowym

Do 7 dni po zabiegu Pacjent powinien zastosować następujące zalecenia:

 • Nie pić alkoholu, aby zminimalizować obrzęk.
 • Wykluczyć opalanie się i korzystanie z solarium.
 • Zakaz palenia papierosów.
 • Ograniczyć aktywność ust (nie uśmiechać się szeroko, nie otwierać szeroko ust, nie całować się)
 • Nie pić gorących i zimnych napoi.
 • Zakaz aktywności fizycznej
 • Zrezygnować z sauny.
 • Wstrzymać się od wykonania makijażu permanentnego przez pierwszy miesiąc po zabiegu.

W naszym gabinecie wykonujemy zabieg Modelowania ust najwyższej jakości, certyfikowanymi preparatami, które pozwalają zminimalizować ryzyko powikłań po zabiegu. Dbamy o zdrowie naszych Pacjentów i towarzyszymy im przez cały okres rekonwalescencji.

Cennik - modelowanie ust / powiększanie ust kwasem hialuronowym

JUVEDERM Ultra Smile0,55 / 900 zł
JUVEDERM Volbella1 ml / 1200 zł
JUVEDERM Volift1 ml / 1200 zł
Aileene 241 ml / 850 zł
Restylane Kiss 1 ml / 1100 zł
Stylage M1 ml / 800 zł

Jak możemy Tobie pomóc?

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, abyśmy mogli lepiej zrozumieć Twoje potrzeby i dostarczyć Ci potrzebne informacje.

Napisz krótko, co Cię interesuje lub jakie masz pytania dotyczące naszych usług.