Mezoterapia igłowa Wrocław

Mezoterapia igłowa

Odpowiednie odżywienie to najlepsze, co możemy dać naszej skórze. Mezoterapia jest swego rodzaju „kroplówką” do zadań specjalnych.

Kiedy skóra jest odwodniona, sucha lub ziemista, zniszczona przez słońce, palenie papierosów czy przebyty trądzik, ma niejednolity koloryt i przebarwienia. Wtedy warto zaaplikować skórze odpowiedni koktajl witaminowy.

 

Czas trwania
Czas trwania
30 - 60 min
Ilość zabiegów
Ilość zabiegów
3 - 6
Diagnostyka
Znieczulenie
Tak
Lustro
Makijaż
Nie
Znieczulenie
Częstotliwość
14 dni

Opis zabiegu mezoterapii igłowej

Mnogość preparatów sprawia, że Mezoterapia ma praktycznie nieograniczone zastosowanie. Można stosować ją na twarz, dekolt, szyję, grzbiety dłoni, okolice ciała. Polecana jest także na skórę głowy przeciw wypadaniu włosów oraz w celu poprawy ich ogólnej kondycji.

W zależności od potrzeb do Mezoterapii igłowej stosuje się preparaty z kwasem hialuronowym lub koktajle zawierające oprócz kwasu również witaminy, peptydy, aminokwasy, sole nieorganiczne, pierwiastki śladowe, kofeinę lub glicerynę.

Zabieg polega na wykonaniu serii nakłuć igłą w powierzchowne warstwy skóry, podczas których za pomocą strzykawki lub specjalnego pistoletu podaje się odpowiednio dobrany preparat. Zabieg nie jest szczególnie bolesny, ale u osób wrażliwych na ból może być poprzedzony nałożeniem kremu znieczulającego (na 30 minut przed iniekcją).

Ile czasu trwa zabieg mezoterapii igłowej?

Czas trwania zabiegu mezoterapii to 30 – 60 minut (w zależności od okolicy poddawanej zabiegowi). Po zakończeniu zabiegu nakłada się na skórę krem regenerujący oraz ochronę przeciwsłoneczną UV.

Nie należy korzystać z sauny oraz solarium, a także wykonywać makijażu w dniu zabiegu. Objawami niepożądanymi mezoterapii może być zaczerwienienie skóry, które minie do 24 godzin po zabiegu.

FAQ

 • Czy zabieg mezoterapii jest bolesny?

  Mezoterapia igłowa to zabieg, przy wykonaniu którego dochodzi do przerwania ciągłości skóry. W celu zminimalizowania odczuć bólowych, wykonanie iniekcji jest poprzedzone znieczuleniem miejscowym, wtedy zabieg jest bezbolesny.

 • Jak wygląda skóra bezpośrednio po zabiegu mezoterapii?

  Bezpośrednio po zabiegu mezoterapii skóra może być zaczerwieniona. Mogą być widoczne ślady wkłuć pojawiające się po zastosowaniu techniki depozytowej. Zmiany te znikają jednak w ciągu około 1 doby po wykonanym zabiegu. Należy jednak pamiętać, że proces gojenia i rekonwalescencji jest indywidualny i zależny od osobniczej wrażliwości.

 • Jak często należy wykonywać zabieg mezoterapii?

  Częstotliwość i ilość zabiegów mezoterapii jest oceniana indywidualnie przez kosmetologa, w zależności od problemu i oczekiwań pacjenta. Zabieg może być wykonywany w serii co 7-14 dni lub jednorazowo. W celu podtrzymania osiągniętych efektów zabiegowych zaleca się wykonać zabieg przypominający po 3-4 miesiącach.

 • Kiedy widoczne są efekty mezoterapii?

  Efekt widocznego napięcia i odżywienia skóry po mezoterapii widoczny jest już po jednym zabiegu.

 • Jakie są zalecenia po zabiegu mezoterapii igłowej?

  Bezpośrednio po zabiegu mezoterapii zaleca się, aby nie wystawiać skóry na promieniowanie słoneczne, nie korzystać z solarium, sauny oraz unikać kąpieli w chlorowanej wodzie (do 48 godz). Konieczne  jest stosowanie na dzień kremów z filtrem przeciwsłonecznym co najmniej  SPF 30 oraz picie dużej ilości wody mineralnej, dla lepszego uelastycznienia skóry. Również nie powinno się zapominać o odpowiedniej pielęgnacji domowej.

Opinie o zabiegu

Ile zabiegów mezoterapii igłowej najlepiej wykonać ?

Zabiegi mezoterapii mikroigłowej najskuteczniejsze są wykonywane w seriach. Ilość zabiegów w serii  zależy od stanu skóry oraz efektu jaki chcemy uzyskać.  Z reguły zaleca się wykonanie trzech sesji co 2 tygodnie, następnie 3 kolejnych co miesiąc oraz  podtrzymująco 1–2 zabiegi w roku. Już po pierwszym zabiegu zobaczymy widoczne zmiany. Skóra staje się rozświetlona, jędrniejsza, dotleniona oraz wygładzona.

Mezoterapię igłową można łączyć z innymi terapiami, co prowadzi do osiągnięcia lepszych i szybszych oczekiwanych efektów. W naszym gabinecie zabieg mezoterapii często wykonujemy w połączeniu kilku procedur. Najczęściej z zabiegiem Termolifting , Hydradermabrazja kwasowa, Peeling medyczny, Stymulatory tkankowe lub z Mezoterapia mikroigłowa. Terapie zawsze dobierane są indywidualnie po konsultacji ze specjalistą.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej ?

 • Zmarszczki i profilaktyka przeciwzmarszczkowa
 • Wiotka skóra, brak jędrności
 • Opadający owal twarzy
 • Przebarwienia
 • Cienie i zasinienia pod oczami
 • Odwodniona, zmęczona skóra
 • Trądzik, trądzik różowaty
 • Skóra naczyniowa,
 • Skóra cienka i wrażliwa
 • Wypadanie włosów i łysienie

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej:

 • Alergia na składniki preparatu
 • Wirusowe, bakteryjne lub grzybicze choroby skóry
 • Choroby nowotworowe
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Otwarte rany, przerwana ciągłość skóry w miejscu zabiegowym

Cennik - mezoterapia Wrocław

Twarz + szyja750 zł - 1100 zł
Twarz + szyja + dekolt750 zł - 1100 zł
Okolica oczu750 zł - 800 zł
Dekolt750 zł - 1100 zł
Grzbiet dłoni750 zł - 1100 zł
Blizny / rozstępy 900 zł - 1100 zł

*Cena uzależniona jest od preparatu użytego do zabiegu. Ustalenie preparatu jest indywidualne do potrzeb i oczekiwań Pacjenta.

Jak możemy Tobie pomóc?

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, abyśmy mogli lepiej zrozumieć Twoje potrzeby i dostarczyć Ci potrzebne informacje.

Napisz krótko, co Cię interesuje lub jakie masz pytania dotyczące naszych usług.