Trwałe usuwanie owłosienia – Redukcja stanów zapalnych mieszków włosowych / podrażnień.
Depilacja Laserowa Wrocław
Strona główna » Depilacja Laserowa Wrocław
Trwałe usuwanie owłosienia – Redukcja stanów zapalnych mieszków włosowych / podrażnień.
Urządzenie do epilacji laserowej Exilite Elite BTL wykorzystuje technologię światła pulsacyjnego (IPL), która polega na emisji impulsów świetlnych o wysokiej intensywności i krótkim czasie trwania. IPL wykorzystuje światło o różnej długości fali, które jest absorbowane przez melaninę — barwnik nadający barwę włosom oraz skórze. Pochłanianie światła IPL przez melanocyty wiąże się z przekazaniem dużej ilości energii, która docierając przez cały trzon włosa do cebulki, skutecznie ją niszczy, wraz z mieszkiem włosowym i uniemożliwia ich ponowny wzrost. Aby epilacja laserowa była zabiegiem efektywnym, włos poddawany działaniu energii świetlnej musi znajdować się w fazie wzrostu (anagen).
Po pierwszym zabiegu depilacji laserowej, zniszczeniu najczęściej ulega ok. 50% mieszków włosowych i włosów. Całkowity efekt usunięcia od 80% do 100% osiąga się najczęściej po 4-8 zabiegach. Jeśli po pewnym czasie włosy odrosną, będą zdecydowanie rzadsze, cieńsze i jaśniejsze. Zaleca się, aby wykonać wtedy tzw. przypominający zabieg depilacji laserowej.
Po zabiegu trwałego usuwania owłosienia następuje redukcja stanów zapalnych mieszków włosowych. W przypadku wrośniętych włosków,, które są wynikiem skręcenia lub zablokowania włosa, zabieg może pomóc. Działa na cebulkę włosa, co może prowadzić do osłabienia i zniszczenia cebulki, co z kolei może pomóc w zapobieganiu wrośnięciu włosów. Wraz z serią zabiegów, włosy stają się cieńsze i słabsze, co minimalizuje ryzyko wrośnięcia.
Skuteczność i rezultaty depilacji laserowej mogą się różnić w zależności od indywidualnych czynników, takich jak rodzaj skóry, kolor włosów i regularność przeprowadzanych zabiegów.
Ważne jest zrozumienie, że włosy przechodzą przez różne fazy wzrostu, takie jak faza wzrostu (anagen), faza spoczynku (telogen) i faza wypadania (exogen). Zabieg trwałego usuwania włosów jest najbardziej skuteczny, gdy jest przeprowadzany na włosach znajdujących się w fazie wzrostu, ponieważ wtedy mieszki włosowe zawierają najwięcej melaniny.
Przeprowadzając serię zabiegów depilacji laserowej co 6-8 tygodni, można docierać do nowych mieszków włosowych, które przechodzą przez fazę wzrostu. Po każdym zabiegu, włosy, które znajdują się w fazie wzrostu, zostaną usunięte, a nowe włosy, które wcześniej były w fazie spoczynku lub wypadania, mogą wejść w fazę wzrostu i stać się podatne na kolejny zabieg.
Pierwsze efekty po zabiegu epilacji laserowej są widoczne po około dwóch do trzech tygodni od przeprowadzenia pierwszego zabiegu. Zauważysz, że włosy zaczną wolniej odrastać, będą przerzedzone i bardziej delikatne. W niektórych przypadkach można zaobserwować zmniejszenie ilości włosów o nawet 60% po pierwszym zabiegu (uzależnione jest efekt od fazy wzrostu włosa). Po przeprowadzeniu pełnej serii zabiegów, możesz spodziewać się trwałej redukcji owłosienia.
Częstotliwość przeprowadzania zabiegu przypominającego po zakończeniu serii epilacji laserowej jest zawsze dostosowywana indywidualnie do potrzeb każdego Pacjenta, uwzględniając typ skóry i włosa, indywidualne cechy organizmu oraz obszar poddawany zabiegowi. Zazwyczaj zalecamy wykonanie zabiegu przypominającego raz w roku, co pozwala utrzymać osiągnięte rezultaty epilacji laserowej i zapewnić długotrwałe efekty usuwania owłosienia.
Tak, zabieg redukcji owłosienia wykonujemy również latem, ale istnieją zalecenia dotyczące pielęgnacji skóry po zabiegu, których trzeba przestrzegać.
Należy unikać ekspozycji na słońce bezpośrednio przed i po zabiegu przez okres około 2 tygodni.
Zalecamy stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o wysokim SPF 50 na odsłonięte obszary poddawane zabiegowi, aby chronić skórę przed promieniowaniem UVA/UVB.
Należy unikać stosowania samoopalaczy na obszarach poddawanych zabiegowi, aby uniknąć niepożądanych reakcji skórnych.
Unikanie intensywnego wysiłku fizycznego przez 3 dni po zabiegu, aby dać skórze czas na regenerację i uniknąć potencjalnych podrażnień.
Przestrzeganie tych zaleceń pomaga zachować skórę zdrową i bezpieczną, podczas wykonywania zabiegu w okresie letnim.
Nie zalecamy przeprowadzania zabiegu trwałego usuwania owłosienia u kobiet karmiących piersią. Brak badań dotyczących bezpieczeństwa tego zabiegu w okresie laktacji stanowi główny powód takiej rekomendacji. Dodatkowo, skóra może być bardziej podatna na podrażnienia ze względu na zmiany hormonalne zachodzące w organizmie kobiety w okresie karmienia piersią. Istnieje ryzyko wystąpienia podrażnień lub nawet poparzenia skóry podczas zabiegu, dlatego też zalecamy wstrzymanie się od epilacji laserowej do momentu zakończenia okresu karmienia piersią.
Dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie zarówno matki, jak i dziecka jest priorytetem, dlatego warto poczekać z zabiegiem do bardziej odpowiedniego momentu.
Tak, zabieg trwałego usuwania owłosienia jest bardzo popularny nie tylko wśród kobiet, ale również wśród mężczyzn. Mężczyźni często decydują się na redukcję włosów w różnych partiach ciała, takich jak plecy, klatka piersiowa, brzuch, ramiona i nogi.
Zabieg jest skuteczny i trwały, jednak należy pamiętać, że wymaga serii zabiegów w celu uzyskania maksymalnych efektów pozabiegowych. Regularność i odpowiednie odstępy między sesjami są kluczowe dla osiągnięcia najlepszych rezultatów.
Przygotowanie do zabiegu trwałego usuwania owłosienia jest niezwykle ważne dla osiągnięcia najlepszych efektów pozabiegowych. Oto jak należy się przygotować:
24 godziny przed zabiegiem:
Ogolić maszynką do golenia okolice poddane zabiegowi.
4 tygodnie przed zabiegiem:
Jeżeli wcześniej owłosienie było depilowane woskiem, pastą cukrową lub pęsetą, należy odczekać 4 tygodnie przed wykonaniem depilacji laserowej.
W dniu zabiegu:
Nie nakładać kosmetyków na obszary poddane zabiegowi (np. balsam do ciała, antyperspirant lub dezodorant).
3 tygodnie przed zabiegiem:
Unikać opalania się oraz nie stosować samoopalaczy na obszary, które będą poddawane zabiegowi.
4 dni przed zabiegiem (jeżeli zabieg jest wykonywany na okolicę twarzy):
Nie stosować produktów, które mogą zwiększać wrażliwość skóry, takich jak krem z retinolem/retinalem oraz kosmetyki zawierające kwasy.
2 tygodnie przed zabiegiem:
Nie stosować leków oraz ziół światłouczulających (np. nagietek, pokrzywa, dziurawiec, izotretynoina, antybiotyki z grupy tetracyklin, furosemid, glipizyd).
Przestrzeganie tych zaleceń pozwoli na bezpieczne przeprowadzenie zabiegu oraz osiągnięcie najlepszych możliwych rezultatów.
Bezpośrednio po zabiegu epilacji laserowej skóra może być delikatnie zaczerwieniona oraz pojawić się lekki obrzęk w miejscach mieszków włosowych. Objawy te występują zazwyczaj na bardzo delikatnej skórze lub bardzo mocnych włosach i utrzymują się do kilku godzin po zabiegu. Ważne jest, aby nie podrażniać skóry poddanej zabiegowi, np. poprzez stosowanie peelingów, aby zminimalizować podrażnienia i uniknąć okresu rekonwalescencji.
Między zabiegami epilacji laserowej zalecamy usuwanie włosów za pomocą maszynki do golenia. Ta metoda pozwala na usunięcie widocznych włosów, jednocześnie nie uszkadzając cebulek włosów, które są niezbędne do osiągnięcia najlepszych efektów pozabiegowych.
Inne metody usuwania włosów, takie jak woskowanie, depilacja woskiem czy depilacja pęsetą, uszkodzą cebulki włosów i wpłyną negatywnie na skuteczność kolejnych zabiegów trwałej redukcji owłosienia.. Dlatego właśnie zalecamy korzystanie z maszynki do golenia między zabiegami depilacji laserowej i skórę przygotować do kolejnej sesji bez ryzyka utraty efektywności zabiegu.
Czas utrzymywania się efektów po zabiegu epilacji laserowej różni się w zależności od indywidualnych cech Pacjenta, takich jak typ skóry, kolor włosa, zmian hormonalnych oraz etiopatogeneza nadmiernego owłosienia. Etiopatogeneza to termin medyczny oznaczający przyczyny i mechanizmy rozwoju danej choroby lub stanu, w tym przypadku nadmiernego owłosienia. Dodatkowo, ważny jest obszar ciała poddawany zabiegowi.
U większości osób efekt epilacji laserowej utrzymuje się trwale, jednak kiedy zdarzy się, że pojawią się pojedyncze włosy lub ich większa ilość. W takich przypadkach zalecamy wykonanie zabiegu przypominającego, aby utrzymać optymalne efekty pozabiegowe.
Zabieg trwałego usuwania owłosienia urządzeniem Exilite zazwyczaj jest stosunkowo mało bolesny, jednak doświadczenie bólu może się różnić w zależności od indywidualnej wrażliwości Pacjenta oraz obszaru ciała, na którym przeprowadzany jest zabieg.
Urządzenie wyróżnia system bezkonkurencyjnego miejscowego chłodzenia do -10 C°. Głowica wyposażona w technologię chłodzenia jest gwarancją komfortu podczas zabiegu, przy zachowaniu maksymalnej efektywności i bezpieczeństwa Pacjenta.
Tak, zabieg depilacji laserowej przyczynia się do redukcji wrastających włosów. Poprzez zniszczenie cebulki włosa, zabieg zmniejsza ryzyko ponownego wrastania włosów w przyszłości. Niemniej jednak, ważne jest, aby pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry, zwłaszcza u osób, które borykają się z problemem wrastających włosów. Regularne stosowanie peelingu oraz odpowiednie nawilżenie skóry może pomóc w zapobieganiu wrastaniu włosów i utrzymaniu skóry w dobrej kondycji po zabiegu depilacji laserowej.
Zabieg trwałego usuwania owłosienia można wykonać u osób z zapaleniem mieszków włosowych, zwłaszcza gdy zapalenie zostało spowodowane usuwaniem owłosienia maszynką do golenia. Zabieg depilacji laserowej efektywnie usuwa owłosienie, a także pomaga w redukcji zapalenia mieszków włosowych.
W niektórych przypadkach zapalenie mieszków włosowych może być objawem stanu zapalnego skóry, który wymaga leczenia przed przeprowadzeniem zabiegu. Ponadto, w przypadku występowania infekcji skóry lub znacznego zapalenia, może być konieczne odroczenie zabiegu aż do momentu całkowitego wygojenia się skóry.
W takich przypadkach nasz specjalista podczas konsultacji oceni stan skóry i zaleci odpowiednie postępowanie.
Tak, epilacja laserowa stanowi skuteczne rozwiązanie niwelujące podrażnienia skóry po goleniu. Dzięki temu zabiegowi dochodzi do zmniejszenia ilości włosów, co prowadzi do redukcji konieczności golenia. Dodatkowo, włosy stają się bardziej delikatne, co sprawia, że potrzeba golenia staje się znacznie rzadsza.
Po przeprowadzeniu serii zabiegów epilacji laserowej, nie będzie już potrzeby regularnego golenia włosów, co przynosi komfort codziennej pielęgnacji skóry.
Dokładną częstotliwość zabiegów laserowej depilacji i liczbę sesji należy ustalić podczas konsultacji z wykwalifikowanym specjalistą. Po konsultacji będzie w stanie ocenić indywidualne potrzeby, typ skóry, rodzaj włosów i dostosować plan terapii.
Ważne jest również kontynuowanie serii zabiegów usuwanie owłosienia laserem, aż do osiągnięcia optymalnych rezultatów. U niektórych osób może być konieczne wykonanie więcej niż kilku zabiegów, aby uzyskać trwałe efekty. Pamiętaj, że trwałe usuwanie owłosienia wymaga cierpliwości, regularności i konsekwencji, ale może być wspaniałym rozwiązaniem dla osób, które pragną pozbyć się niechcianego owłosienia na dłuższy okres czasu.
Po zabiegu depilacji laserowej unikaj ekspozycji na słońce. Bezpośrednie wystawienie skóry na słońce może zwiększyć ryzyko podrażnienia, przebarwień lub oparzeń po zabiegu. Zaleca się unikanie ekspozycji na słońce przez okres co najmniej 2 tygodni po zabiegu. Jeśli konieczne jest przebywanie na zewnątrz, zawsze stosuj wysoki filtr przeciwsłoneczny (minimum SPF 30) i zakrywaj obszary poddawane zabiegowi.
Unikaj gorących źródeł ciepła, gorących kąpieli, sauny, basenów z gorącą wodą i innych gorących źródeł ciepła przez okres co najmniej 48 godzin po zabiegu. Wysoka temperatura może podrażnić skórę i prowadzić do niepożądanych powikłań.
Unikaj stosowania peelingów mechanicznych/chemicznych lub innych agresywnych produktów do pielęgnacji skóry na obszarach poddanych zabiegowi depilacji laserowej przez okres co najmniej 1 tygodnia. Skóra może być bardziej wrażliwa po zabiegu, dlatego zaleca się delikatne mycie i unikanie mechanicznego tarcia.
Po zabiegu i w trakcie trwania terapii, unikaj usuwania włosów na obszarach poddanych zabiegowi za pomocą wosku, depilatorów lub innych metod usuwania włosów, które wymagają wyrwania włosa z cebulką. Zabieg epilacji laserowej działa na mieszki włosowe, dlatego należy pozwolić włosom naturalnie wypaść z cebulkami.
Unikaj stosowania perfumowanych kosmetyków, produktów do opalania, alkoholu lub innych agresywnych substancji na obszarach leczonych przez co najmniej 24 godziny po zabiegu.
Po zabiegu laserowej depilacji zaleca się regularne nawilżanie skóry za pomocą łagodnych, hipoalergicznych kremów lub balsamów. To pomoże utrzymać skórę dobrze nawilżoną i zminimalizuje potencjalne podrażnienia.
BTL EXILITE IPL jest urządzeniem medycznym, które zachowuje najwyższe wymogi bezpieczeństwa oraz posiada certyfikat FDA (certyfikat Amerykańskiej Agencji ds. żywności i leków). Rewolucyjna technologia pozwala osiągnąć doskonałe efekty zabiegu usuwanie owłosienia.
TRWAŁA EPILACJA DLA KOBIET | |
Górna warga (1 / 4 / 6 zabiegów) | 150 zł / 550 zł / 820 zł |
Broda (1 / 4 / 6 zabiegów) | 150 zł / 550 zł / 820 zł |
Twarz (1 / 4 / 6 zabiegów) | 450 zł / 1 660 zł / 2460 zł |
Plecy (dolna okolica) (1 / 4 / 6 zabiegów) | 340 zł / 980 zł / 1390 zł |
Pachy (obie) (1 / 4 / 6 zabiegów) | 320 zł / 1180 zł / 1750 zł |
Przedramiona (oba) (1 / 4 / 6 zabiegów) | 370 zł / 1360 zł / 2020 zł |
Całe kończyny górne (obie)(1/ 4 / 6 zabiegów) | 510 zł / 1880 zł / 2790 zł |
Brzuch ( 1 / 4 / 6 zabiegów) | 340 zł / 980 zł / 1390 zł |
Bikini (płytkie) (1 / 4 / 6 zabiegów) | 330 zł / 1210 zł / 1800 zł |
Bikini (głębokie) (1 / 4 / 6 zabiegów) | 390 zł / 1440 zł / 2130 zł |
Bikini (głębokie) + szpara międzypośladkowa (1 / 4 / 6 zabiegów) | 490 zł / 1800 zł / 2680 zł |
Pośladki + szpara międzypośladkowa (1 / 4 / 6 zabiegów) | 390 zł / 1440 zł / 2130 zł |
Łydki (obie) (1 / 4 / 6 zabiegów) | 390 zł / 1440 zł / 2130 zł |
Łydki (obie) + kolana (oba) (1 / 4 / 6 zabiegów) | 510 zł / 1880 zł / 2790 zł |
Uda (oba) + łydki (obie) + kolana (oba) (1 / 4 / 6 zabiegów) | 790 zł / 2910 zł / 4310 zł |
TRWAŁA EPILACJA DLA MĘŻCZYZN | |
Kark (1 / 4 / 6 zabiegów) | 290 zł / 1070 zł / 1580 zł |
Tors (1 / 4 / 6 zabiegów) | 390 zł / 1440 zł / 2130 zł |
Brzuch (1 / 4 / 6 zabiegów) | 390 zł / 1440 zł / 2130 zł |
Tors + brzuch (1 / 4 / 6 zabiegów) | 590 zł / 2170 zł / 3220 zł |
Plecy (górna lub dolna okolica) (1 / 4 / 6 zabiegów) | 390 zł / 1440 zł / 2130 zł |
Plecy (całość) (1 / 4 / 6 zabiegów) | 590 zł / 2170 zł / 3220 zł |
Pachy (obie) (1 / 4 / 6 zabiegów) | 320 zł / 1180 zł / 1750 zł |
Okolice intymne mężczyzn (1 / 4 / 6 zabiegów) | 590 zł / 2170 zł / 3220 zł |
Pośladki (1 / 4 / 6 zabiegów) | 390 zł / 1440 zł / 2130 zł |
Pośladki + szpara międzypośladkowa (1 / 4 / 6 zabiegów) | 490 zł / 1800 zł / 2680 zł |
Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, abyśmy mogli lepiej zrozumieć Twoje potrzeby i dostarczyć Ci potrzebne informacje.
Napisz krótko, co Cię interesuje lub jakie masz pytania dotyczące naszych usług.
Medycyna Estetyczna
Dermatologia Estetyczna
Typ zabiegu