Fala akustyczna Wrocław X – Wave BTL

Fala akustyczna X WAVE BTL

Jest jedną z najskuteczniejszych metod redukcji cellulitu! Zabieg intensywnie rozbija depozyty tłuszczowe zmniejszając pomarańczową skórkę i nierówności skóry.

Czas trwania
Czas trwania
30 - 90 min
Ilość zabiegów
Ilość zabiegów
4 - 10
Znieczulenie
Częstotliwość
3 - 4 dni

Opis zabiegu fali akustycznej

Cellulit jest spowodowany nie równomiernie rozmieszczoną tkanką tłuszczową. W literaturze wyróżniamy IV etapy powstawania cellulitu. Fala akustyczna redukuje nawet najbardziej zaawansowaną IV fazę cellulitu, która może powodować dolegliwości bólowe. To technologia, która kierunkowo i miejscowo wprowadza w głąb do ciała energię o działaniu terapeutycznym.

Etapy, które wyjaśniają, jak fala akustyczna wpływa na ciało i pomaga w redukcji cellulitu.

MECHANIZM DZIAŁANIA FALI AKUSTYCZNEJ  Gdy fala akustyczna jest skierowana na obszar ciała dotknięty cellulitem, powoduje ona mechaniczne drgania w tkankach. Wibracje powodują rozluźnienie tkanki łącznej, nawet najbardziej zwłókniałej w zaawansowanych postaciach cellulitu.

STYMULACJA MIKROKRĄŻENIA  Fale akustyczne wpływają na tkanki i komórki, powodując uszkodzenia, które stymulują proces gojenia i naprawy. W odpowiedzi na to zwiększa się przepływ krwi i limfy w obszarze poddanym terapii. To z kolei pomaga w eliminowaniu toksyn i zwiększa dostęp do składników odżywczych potrzebnych do odnowy i odbudowy tkanek.

NISZCZENIE KOMÓREK TŁUSZCZOWYCH  Intensywne fale akustyczne powodują mikrozatory w komórkach tłuszczowych. To skutkuje ich rozpadem na mniejsze cząsteczki, które mogą być łatwiej usuwane przez układ limfatyczny i metabolizowane przez organizm. Proces ten prowadzi do zmniejszenia objętości komórek tłuszczowych i redukcji cellulitu.

REDUKCJA OBRZĘKÓW  Fale akustyczne pomagają w eliminacji obrzęków i retencji płynów poprzez stymulację układu limfatycznego. Zmniejsza się obwód ciała i  widoczność cellulitu. To przyczynia się do wygładzenia nierówności na skórze oraz poprawy wyglądu skóry.

AKTYWACJA PRODUKCJI KOLAGENU  Następuje stymulacja fibroblastów, które są komórkami odpowiedzialnymi za produkcję kolagenu – podstawowego białka strukturalnego skóry. Zwiększenie produkcji kolagenu prowadzi do poprawy elastyczności i napięcia skóry, zmniejszenia widoczności cellulitu oraz wygładzenia nierówności na skórze.

W rezultacie działania fali akustycznej, zwiększenia krążenia krwi i limfy, pobudzenia produkcji kolagenu oraz rozpadu komórek tłuszczowych,, skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna i gładka, co przekłada się na redukcje cellulitu. Jeszcze przez kilka miesięcy po terapii trwa proces przebudowy i ujędrniania skóry.

Warto jednak pamiętać, że skuteczność terapii falą akustyczną w redukcji cellulitu różni się w zależności od indywidualnych czynników, takich jak rodzaj i stopień zaawansowania problemu oraz reakcji organizmu na terapię. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii zawsze zalecamy skonsultować się z naszym specjalistą.

FAQ

 • Jakie są efekty w trakcie trwania serii zabiegów w redukcji cellulitu?

  Dzięki serii zabiegów fali akustycznej uzyskasz szereg korzyści, włączając w to redukcję cellulitu, zmniejszenie obrzęków, zmniejszenie obwodu ciała, poprawę wyglądu skóry ciała oraz poprawę krążenia krwi.

  Już po pierwszym zabiegu zdecydowanie poczujesz wygładzoną i wyrównaną strukturę skóry. Skóra będzie jędrniejsza i bardziej napięta w dotyku. Z każdym kolejnym zabiegiem w serii poczujesz i zobaczysz poprawę wyglądu ciała na której wykonany został zabieg. 

  Efekty będą postępowały stopniowo z każdym zabiegiem i utrzymywać się długotrwale. Nawet po zakończeniu serii przez pewien czas obserwujemy dalsze postępowanie polepszania efektów zabiegów. 

  Dla jeszcze lepszych rezultatów w trakcie trwania serii zabiegów zalecamy zabieg drenażu limfatycznego, który oferujemy w naszym gabinecie. Szczególnie tym Pacjentom, którzy mają dość zaawansowany problem z cellulitem.  

  Po zakończonej serii zalecamy regularne zabiegi podtrzymujące, które pomagają utrzymać osiągnięte efekty. Dodatkowo, Twoje zaangażowanie w zdrowy styl życia, regularną aktywność fizyczną oraz odpowiednią dietę pomogą osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty. • Kiedy widoczne będą efekty zabiegu Fali akustycznej?

  Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak dla osiągnięcia najlepszych rezultatów zalecamy wykonanie serii od 4 do 10 zabiegów. Liczbę zabiegów w serii podczas konsultacji  określi specjalista w zależności od stopnia zaawansowania problemu i Twoich oczekiwań.

  Aby uzyskać optymalne rezultaty, należy przestrzegać zaleceń dotyczących ilości zabiegów w serii, częstotliwości ich wykonania ustalonych przez specjalistę, oraz utrzymanie zdrowego stylu życia, obejmującego odpowiednią dietę, regularną aktywność fizyczną i odpowiednie nawodnienie organizmu (ok. 2–3 litrów dziennie). Intensywność efektów różni się w zależności od indywidualnych cech organizmu.

   

 • W jaki sposób mogę wzmocnić efekty zabiegów Fali akustycznej?

  Aby wzmocnić i wydłużyć efekty terapii fali akustycznej, zalecamy korzystanie z zabiegu drenażu limfatycznego. Dla naszych Pacjentów mamy stałą ofertę (-50% w dniu zabiegu). Ponadto, picie co najmniej 2-3 litrów wody dziennie, regularna aktywność fizyczna oraz zdrowa dieta są kluczowe.

  Dodatkowo, zalecamy wykonywanie peelingów, masażu i szczotkowania ciała, a także utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry ciała. 

  Warto podkreślić, że taka współpraca poprzez własne zaangażowanie przyczynią się do zdecydowanego polepszenia efektów terapii oraz utrzymania osiągniętych rezultatów długotrwale. • Na jakie partie podczas jednej wizyty można wykonać zabieg Fali akustycznej?

  Podczas jednej wizyty możemy wykonać zabieg fali akustycznej na dowolną ilość partii ciała. Najczęściej nasi Pacjenci wybierają zabieg na uda (całe/przód i tył) oraz pośladki lub brzuch i ramiona. 

  Następnie, po zabiegu fali akustycznej najczęściej Pacjenci relaksują się podczas zabieg drenażu limfatycznego. • Czy fala akustyczna jest odpowiednim zabiegiem redukującym blizny i rozstępy?

  Zabieg fali akustycznej dodatkowo wspomaga redukcję blizn i rozstępów skóry.

  Rozstępy, zwykle zlokalizowane na partiach jak uda, pośladki, ramiona i brzuch, oraz blizny, np. po cięciu cesarskim lub umiejscowione w obszarach, gdzie bez przeciwwskazań możemy przeprowadzić zabieg fali akustycznej, są skutecznie traktowane w ramach serii terapeutycznej. 

  Często w terapii łączonej stosujemy zabieg fali akustycznej. Specjalista podczas konsultacji zaleci odpowiednią terapię, aby osiągnąć najlepsze i satysfakcjonujące efekty.

   

 • Jakie są odczucia w trakcie zabiegu Falą akustyczną?

  W trakcie zabiegu odczuwa się drgania, którym towarzyszy dźwięk terkotania. Odczucia można porównać do szybkich uderzeń, które nie wywołują jednak dyskomfortu. Można odczuwać lekkie rozgrzanie skóry lub swędzenie. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego. Jest intensywny ale nie jest bolesny.

 • Jak skóra wygląda po zabiegu falą akustyczną?

  Po zabiegu możliwe jest uczucie rozgrzania skóry, mogą pojawić się punktowo łagodne siniaki występujące w miejscu, które zostało poddane leczeniu. To normalne i krótkotrwałe objawy, związane z terapią. Ustępują one po ok. 4-5 dniach.

  Aby przyspieszyć drenaż i metabolizm tłuszczu, warto przez minimum 2 dni po zabiegu zwiększyć przyjmowanie płynów do 2 litrów dziennie.

 • Ile czasu trwa zabieg Fali akustycznej?

  Czas trwania zabiegu uzależniony jest od opracowywanej partii:

  • Ramiona / brzuch / boczki / pośladki – 30 minut
  • Uda przód lub tył / uda okolica wewnętrzna lub okolica zewnętrzna ud – 45 minut
  • Całe uda – 90 minut.
 • Jak należy przygotowywać się do zabiegu Fali akustycznej?

  Dla lepszego efektu lipolitycznego i przyspieszenia drenażu warto na 2 dni przed zabiegiem przyjmować więcej płynów, ok. 2 litrów dziennie.

 • Jak często zabieg Fali akustycznej w serii można wykonywać?

  Zabieg wykonuje się 2-3 razy w tygodniu, w serii indywidualnie dobranej przez specjalistę. Najczęściej zalecamy serię  4-6 zabiegów.

  Dodatkowo można połączyć z innymi zabiegami w trakcie jednej sesji.

 • Jakie są zalecenia po zabiegu Fali akustycznej?

  Po zabiegu Pacjenci mogą natychmiast wrócić do codziennych aktywności, ponieważ nie ma okresu rekonwalescencji ani potrzeby czasu na regenerację.

  Aby uzyskać optymalne rezultaty, zazwyczaj zaleca się przestrzeganie zaleceń dotyczących liczby i częstotliwości zabiegów, ustalonych przez specjalistę, oraz utrzymanie zdrowego stylu życia, który obejmuje dobrą dietę, regularną aktywność fizyczną i odpowiednie nawodnienie organizmu ok. 2–3 litrów dziennie.

 • Czy zabiegi Fali akustycznej można wykonywać przez cały rok?

  Tak, można korzystać z zabiegu fala akustyczna przez cały rok. Zabieg nie powoduje wrażliwości skóry na promieniowanie słoneczne, co oznacza, że nie ma ograniczeń związanych z porą roku podczas jego wykonywania.

  Po zabiegu wracamy natychmiast do codziennych aktywności, ponieważ nie ma okresu rekonwalescencji ani potrzeby czasu na regenerację.

Opinie o zabiegu

Na jakie partie można wykonać zabieg fali akustycznej?

Zalecamy serię zabiegów w terapii modelowania brzucha, talii, bioder, pośladków, ramion i ud, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Warto także podkreślić, że terapia falami akustycznymi jest skutecznym rozwiązaniem w przypadku redukcji blizn i rozstępów.

Jakie są wskazania do zabiegu fali akustycznej?

 • Wszystkie odmiany i stopnie cellulitu
 • Zastoje i obrzęki limfatyczne
 • Wiotka i „luźna” skóra po ciąży i odchudzaniu
 • Starzenie się skóry ciała, objawiające się wiotczeniem i opadaniem
 • Nadmiar „luźnej” skóry
 • Blizny i rozstępy

Podczas terapii na ciało w naszym gabinecie stosujemy drenaż limfatyczny jako wspomaganie i przygotowanie do zabiegów modelowania sylwetki, redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu.

Dzięki usunięciu z organizmu nadmiaru wody, skóra jest bardziej podatna, a zabiegi są bardziej skuteczne.

Drenaż limfatyczny Lymphastim  jest również skutecznym sposobem zapobiegania pojawieniu się cellulitu!

Przeciwwskazania do zabiegu fali akustycznej

 • Ciąża
 • Rozrusznik serca, stymulator rytmu serca
 • Stosowanie leków przeciwzakrzepowych
 • Zapalenie żył i dróg limfatycznych
 • Choroby układu sercowo-krążeniowego
 • Zmiany skórne i zapalne w okolicy zabiegu
 • Stwardnienie rozsiane
 • Niewydolność pracy wątroby i nerek
 • Epilepsja
 • Choroba nowotworowa w ostatnich 5 latach
 • Menstruacja w dniu zabiegu (w przypadku zabiegu na brzuch)

Cennik

Blizny / rozstępy - jeden zabieg400 zł - 1000 zł*
Jedna wybrana partia ciała (ramiona/brzuch/boczki/pośladki)430 zł
Pakiet 4 zabiegów na jedną wybraną partię ciała 1580 zł
Pakiet 6 zabiegów na jedną wybraną partię ciała 2350 zł
Pakiet 8 zabiegów na jedną wybraną partię ciała 3100 zł
Uda (oba) okolica wewnętrzna/ zewnętrzna (bryczesy) 430 zł
Pakiet 4 zabiegów na uda (oba) okolica wew./ zew. (bryczesy) 1580 zł
Pakiet 6 zabiegów na uda (oba) okolica wew./ zew. (bryczesy) 2350 zł
Pakiet 8 zabiegów na uda (oba) okolica wew./ zew. (bryczesy) 3100 zł
Uda (oba) przód/tył430 zł
Pakiet 4 zabiegów na uda (oba) przód/ tył1580 zł
Pakiet 6 zabiegów na uda (oba) przód/ tył 2350 zł
Pakiet 8 zabiegów na uda (oba) przód/ tył 3100 zł
Całe uda (oba) 650 zł
Pakiet 4 zabiegów na całe uda (oba) 2390 zł
Pakiet 6 zabiegów na całe uda (oba) 3550 zł
Pakiet 8 zabiegów na całe uda (oba) 4680 zł

*cena uzależniona jest od wielkości okolicy poddawanej zabiegowi.

**do zabiegu fali akustycznej X Wave na dowolną partię ciała – Drenaż limfatyczny Lymphastim z 50% rabatem, do wykorzystania tego samego dnia, co dana usługa.

Jak możemy Tobie pomóc?

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, abyśmy mogli lepiej zrozumieć Twoje potrzeby i dostarczyć Ci potrzebne informacje.

Napisz krótko, co Cię interesuje lub jakie masz pytania dotyczące naszych usług.