Zmarszczki koło oczu – jaki zabieg?

efekty terapii na stronę Femininity.pl-4

Zmarszczki koło oczu – jaki zabieg?

Skóra w okolicy oczu jest dużo cieńsza niż skóra twarzy, to sprawia, że ta okolica jest bardzo delikatna i wrażliwa w związku z czym jest wymagająca. Skóra okolicy oczu jest delikatna i wyjątkowo cienka (od 0,33 do 0,36 mm) z niewielką naturalną ochroną i tendencją do wysuszenia z powodu ograniczonej ilości gruczołów łojowych i potowych, których rolą jest zapewnienie ochronnej warstwy hydrolipidowej. 

Tkanka w tej okolicy jest bardzo narażona na fotostarzenie. Elastynowe i kolagenowe włókna skóry właściwej są mniej gęste, a ruchy mięśni w okolicy oczu powodują ciągły ruch tej okolicy, co zwiększa ryzyko powstawania zmarszczek. Zmarszczki koło oczu utrwalają się zwłaszcza podczas wykonywania mimiki, takiej jak uśmiech.

Aby uniknąć utrwalania się zmarszczek mimicznych wokół oczu, ważne jest dbanie o kondycję skóry i jej elastyczność.  Każdy z nas ma inny stopień aktywności mimicznej – jedni są mniej, inni bardziej ekspresyjni. Stosowanie odpowiednich produktów do pielęgnacji oraz zabiegów sprawią, że skóra będzie promienna, rozjaśniona oraz ujędrniona.

 

Jaki zabieg na zmarszczki koło oczu? 

Istnieje kilka zabiegów zalecanych w przypadku tego problemu.

Pierwszym z nich jest Mezoterapia igłowa, która polega na wprowadzaniu substancji odżywczych bezpośrednio do skóry poprzez mikronakłucia. Dzięki temu procesowi skóra staje się bardziej jędrna i sprężysta, a zmarszczki są łagodzone.

Kolejnym zabiegiem jest Termolifting, który wykorzystuje kontrolowane podgrzewanie skóry. Efekt tego zabiegu to stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, co przyczynia się do wygładzenia zmarszczek i poprawy ogólnego stanu skóry.

Innym rozwiązaniem jest stosowanie Stymulatorów tkankowych, które działają na zasadzie pobudzania produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna i znacznie mniej podatna na powstawanie zmarszczek.

Kolejnym zabiegiem polecany w walce ze zmarszczkami jest zastosowanie toksyny botulinowej, znanej jako Botox. Ten zabieg ma na celu zrelaksowanie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek, co prowadzi do ich wygładzenia. Istnieje również mniej inwazyjna metoda dla osób młodszych, znana jako Mezobotox, która daje bardziej subtelne efekty.

Ważne jest również regularne i odpowiednie nawilżanie skóry oraz jej ochrona przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Stosowanie odpowiednich kosmetyków, które nawilżają i chronią skórę, może znacznie opóźnić proces starzenia się i utrwalania się zmarszczek mimicznych wokół oczu i nie tylko.  

 

Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek koło oczu?

Podsumowując, aby zapobiec utrwalaniu się zmarszczek wokół oczu, warto skorzystać z zabiegów takich jak Mezoterapia igłowa, Termolifting, Stymulatory tkankowe, a także Toksyna botulinowa czy Mezobotox. Jednak równie ważne jest odpowiednie nawilżanie i ochrona skóry przed działaniem promieniowania słonecznego.

Pamiętajmy, że zadbana i elastyczna skóra to klucz do utrzymania młodego wyglądu i redukcji widoczności zmarszczek.

 

Polecamy zapoznać się z naszym wpisem na BLOG – „Zmarszczki mimiczne” – jak je zlikwidować? oraz „Zmarszczki na czole” UdostępniJ: